Nowa odświeżona wersja BackupAQQ

Już od dawna planowałem wydać nową wersję programu BackupAQQ jednak jakoś nigdy nie mogłem się za to zabrać. Sporych zmian jako takich nie ma, w nowej wersji można zobaczyć przede wszystkim brak możliwość wykluczania danych rzeczy z kopii zapasowej – sprawiało to sporo problemów wśród mniej zaawansowanych użytkowników, dlatego też postanowiłem usunąć tę funkcjonalność. Ponadto został zmieniony sposób tworzenia/przywracania kopii zapasowej. Poprzednio używany program 7-Zip niestety sprawiał dość spore problemy objawiające się m.in. brakiem pasku postępu. I chyba najważniejsza zmiana – od teraz można uruchomić program z parametrami dzięki czemu kopia zapasowa naszego profili zostanie wykonana w tle! Wystarczy utworzyć skrót do programu, zmodyfikować go dodając w ścieżce „-backup nazwa_profili” i przenieść np do autostartu – dzięki temu z każdym włączeniem systemu program będzie tworzył kopię zapasową danego profilu AQQ!

Zobacz listę zmian w stosunku do poprzedniej wersji
Zastąpienie programu 7-Zip, wykorzystywanego do tworzenia/przywracania kopii zapasowych, komponentem ZipForge.
Widoczna informacja o używanej wersji programu.
Rozszerzenie postępu tworzenia/przywracania kopii profilu o informację na temat aktualnego pliku jak i postępu na pasku zadań (Windows 7).
Możliwość uruchomienia aplikacji z parametrem tworzącym od razu kopię zapasową profilu. (-backup nazwa_profilu ewentualna_lokalizacja_pliku).
Brak błędu gdy w folderze Backups nie ma żadnych plików.
Możliwość wykluczania danych rzeczy z kopii zapasowej.
Pobierz BackupAQQ (3.1.0.0)
Uaktualniono: 2015.02.20, 18:39

Dodaj komentarz