Aktualizacja strony

Przyszedł czas aby odstawić na chwilę pisanie wtyczek do AQQ i zająć się stroną WWW czyli najważniejszą częścią gdzie prezentowana jest cała moja twórczość.
Od parunastu dni pracuję nad ulepszeniem działania mojej strony jak i całego wyglądu. Na chwilę obecną zostało poprawionych paręnaście błędów na stronie, zaktualizowany w całkowicie silnik strony łącznie z usunięciem przestarzałych skryptów, bardzo duże zmiany w strukturze strony ADN czyli opisu SDK dla komunikatora AQQ (przejście na MU, aktualizacja szablonu wyglądu, poprawki w kodzie itp) oraz ogólne poprawki optymalizacyjne (zostało włączony cache stron WordPressa oraz zapytań do bazy danych).
Oczywiście na tym nie koniec. W przyszłym tygodniu, o ile Oconnel wyrobi się z opisem SDK, planuję aktualizację strony ADN od A do Z łącznie z aktualizacją nagłówków do AQQ oraz napisaniem prostego poradnika dla początkujących wtyczkopisarzy. Ponadto w najbliższych dniach (prawdopodobnie 4-6 marca) czeka mnie migracja na inny serwer tak więc strona może być niedostępna maksymalnie do 48 godzin ale o tym jeszcze poinformuję Was szczegółowo w późniejszym terminie. Migracja będzie o tyle trudna gdyż do przeniesienia mam aż trzy strony tj. beherit.pl. grochocki.im oraz absolwencinawalizkach.pl. Niby nic ale samemu trudno wszystko w miarę szybko ogarnąć tak aby strony były niedostępne w jak najkrótszym czasie. Jakby tego było mało muszę jeszcze w końcu zająć się optymalizacją stylów CSS dla strony.
Mam nadzieję, że zakończę całą optymalizację jeszcze przed migracją serwera WWW.

5 komentarzy do wpisu „Aktualizacja strony”

  1. Ahh to takie maksimum W sumie DNSy na prawdę aktualizowały się ponad 24h. Przy zmianie serwerów DNS dla domeny proces wydłuża się znacznie. Obecnie strona jeszcze nie do końca działa – został zablokowany download plików

  2. No ja mówiłam o zmianie… zresztą, mniejsza. Może po prostu miałam szczęście. Tak czy inaczej gratki. Nowa stronka na prawdę pięknie się prezentuje

Dodaj komentarz